קידום אתרי וורדפרס – 5 פעולות חשובות לקידום

נכון להיום, אחד מכל שלושה אתרים ברשת הוא אתר וורדפרס, כלומר אתר שנבנה כולו באמצעות מערכת ה-WORDPRESS שהיא למעשה מערכת קוד פתוח שהחלה את דרכה כמערכת ייעודית להקמת בלוגים ברשת, ותוך פרק זמן קצר הפכה לאחת מהמערכות הנפוצות ביותר לתהליכי בניה, פיתוח ועיצוב של אתרי אינטרנט מכל סוג. עובדה זו הופכת כל תהליך של קידום אתרים וורדפרס לתהליך קידום נפוץ המיושם באופן זהה לתהליך קידום אתרים שאינם נבנו במערכת קוד פתוח.

פעולות מקדימות והכרחיות לקידום אתרי וורדפרס

אין זה משנה איזה סוג של אתר וורדפרס יש לכם, אתר תדמית, אתר מסחר מקוון או כל סוג אחר של אתר, קידום האתר במנועי החיפוש מצריכה מספר פעולות מקדימות והכרחיות לצרכי הקידום. פעולות אלו זהות לפעולות המקדימות הנדרשות מכם לצרכי קידום אתרים שאינם אתרי וורדפרס, והן כוללות בין היתר:

  1. היכרות מעמיקה עם סביבת התחרות בתחום הקידום האורגני ו/או הממומן בהקשר של תחום העיסוק הרלוונטי לאתר שלכם – קידום אתרים מהווה אמצעי שיווק נפוץ בכל תחום עסקי ומסחרי, ולכן, חשוב שתכירו לעומק את סביבת התחרות הצפויה לכם וזאת על מנת להעריך את המסגרת התקציבית הנדרשת לכם לצרכי קידום מיטבי של האתר המיועד.
  2. מחקר מילות מפתח – כל תהליך קידום אורגני ו/או ממומן במנועי החיפוש, ובגוגל בראשם, מבוסס על מילות חיפוש נפוצות בהן הגולשים עושים שימוש, ולכן, גם בתהליך של קידום אתרים וורדפרס, קיימת חשיבות רבה לקיומו של מחקר מילות מפתח שממצאיו יאפשרו לכם לפעול באופן מיטבי יותר בביצוע פעולות שונות לאורך תהליך הקידום.
  3. התאמה רספונסיבית ומתן דגש למהירות הטעינה של האתר – ההתאמה הרספונסיבית נועדה לצרכי תצוגה מיטבית של האתר המיועד לקידום בכל אמצעי גלישה בסביבת המובייל, כאשר חשיבותה של ההתאמה הרספונסיבית נובעת לנוכח העובדה שלמעלה מ-50% מפעולות הגלישה ברשת הן פועל יוצא של גלישה בטלפונים הניידים. בנוסף, חשוב להתייחס למהירות הטעינה של האתר ולוודא שהאתר נטען במלואו תוך פחות מ-2 שניות. טעינה ממושכת של האתר וחוסר התאמה רספונסיבית שלו, עשויה לגרום לנטישה מיידית של האתר על ידי הגולשים.
  4. מתן דגש על נראות האתר ואיכויות עולמות התוכן של האתר – תוכן איכותי הוא תוכן בעל ערך מוסף עבור הגולשים, ולכן, האלגוריתמים של גוגל שמים דגש מיוחד על איכויות התוכן באתר (יש להם את השיטה שלהם לזהות זאת). כפועל יוצא מכך, לקראת כל תהליך של קידום אתרים וורדפרס, חשוב שתקדישו מחשבה יתרה לעולמות התוכן של האתר ותהפכו אותו לבעל ערך מוסף גבוה עבור הגולשים. בנוסף, חשוב ומומלץ להתייחס לנראות האתר ברמה העיצובית ולדאוג לכך שהאתר יהיה ידידותי לגולשים בו ויאפשר להם ליהנות מחוויה גלישה מקסימאלית. חשוב לציין שאתרים מכל סוג שאינם נראים טוב או אינם ידידותיים לגולשים, הם אתרי אינטרנט הננטשים מספר שניות לאחר הגעת הגולש/ת אליהם. במחקרי גלישה שונים עולה הנתון הבא: פרק הזמן העומד לרשותכם על מנת ללכוד את עיני הגולש להמשיך לבצע פעולות גלישה באתר נע בין 5 ל-7 שניות בלבד. אז כאשר אתם מתכננים הליך קידום של האתר המיועד, חשוב לבדוק שהוא עובר את מבחן ה-7 שניות בעיני הגולשים.
  5. דינמיות ושימוש מוגבר בכל היתרונות של אתרי וורדפרס – אתרי אינטרנט הנבנים באמצעות מערכת הקוד הפתוח של וורדפרס, הם אתרים דינמיים מבוססי מערכת ניהול המאפשרת לכם לבצע מגוון רחב של פעולות בתוך האתר. השימוש במערכת לניהול תוכן האתר מגבירה את הדינמיות שלו והופכת אותו לאתר מומלץ לקידום על ידי גוגל. מעבר לכך, חשוב לעשות שימוש בתופסי וורדפרס שהם למעשה יישומים שונים אותן ניתן להטמיע באתר למגוון רחב של פעולות, החל מהתאמה רספונסיביות, דרך האצת מהירות הטעינה ועד לתוספי קידום שונים המייעלים את פעולות הקידום.

מעבר לכל הפועלות המופיעיות לעיל, כל תהליך קידום אתרים וורדפרס, מומלץ שייעשה על ידי חברת קידום אתרים מובילה בתחומה, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם תהליך קידום מקצועי ומתמשך שלא רק משיג את תוצאות הקידום אלא גם דואג לשמר את תוצאת הקידום לאורך זמן. למידע נוסף על שירותי חברת קידום מובילה בתחום הקידום של אתרי וורדפרס לחצו כאן

מאמרים נוספים

רגע לפני...

קבלו הצעה אטרקטיבית!

דילוג לתוכן